Kalendář závodů
RMC EURO TROPHY 2024 potvrzen

Spoločnosť BRP-Rotax s potešením oznamuje program sezóny 2024 pre Rotax MAX Challenge Euro Trophy (RMCET) spolu s Rotax MAX Challenge Winter Cup v spolupráci s WSK Promotion ako novým organizátorom pretekov.

Vysoko konkurenčný seriál RMCET je známy ako hlavný seriál pretekov Rotax v súčasnom medzinárodnom motokárovom kalendári. Šampionát sa v posledných rokoch neustále rozrastá a poskytuje globálnej sieti Rotax silnú úroveň súťaže, úzko prepojené preteky a očakávanú profesionálnu organizáciu. Hodnotné ceny presahujú rámec titulov v európskych triedach, najmä vo forme vstupeniek na Veľké finále RMC a ďalších stimulov vrátane štartovného na medzinárodných pretekoch, trofejí a produktov Rotax.

Rok 2024 bude pre seriál RMCET ešte atraktívnejší, pretože ponúkne viac pretekárskych príležitostí, nové miesta a viac šancí získať prestížnu pozvánku RMCGF na úžasné vrcholné podujatie Rotax na konci sezóny. V programe RMCET bude celkovo sedem kategórií – Mini MAX, Junior MAX, Senior MAX, DD2 a DD2 Masters. E20 Senior a E20 Masters sa pridajú k úplnému štvorkolovému programu RMCET.
Úvodným podujatím v kalendári bude Zimný pohár RMCET, ktorý sa cez víkend 8. – 10. marca vráti na obľúbené španielske miesto Circuito Karting Campillos pri Malage. Tento rok bude RMCET opäť naplánovaný na štyri víkendy, počnúc úvodným kolom seriálu na jednom z najlepších európskych okruhov Karting Genk „Home of Champions“ v belgickom Genku 12. – 14. apríla. Druhý ročník RMCET prinesie do programu ďalšiu pôsobivú medzinárodnú trať, Prokart Raceland v nemeckom Wackersdorfe.

Druhá polovica sezóny zamieri v lete na juh, kde sa predstaví najnovšie miesto na svetovej scéne, o ktorom všetci hovoria, motokárová trať Franciacorta v Taliansku. Tretie kolo sa uskutoční 5. až 7. júla. Napokon slávna motokárová trať South Garda neďaleko Lonata zakončí šampionát niečím výnimočným. Posledný augustový víkend sa uskutočnia rozhodujúce preteky, ktoré v sobotu večer pri umelom osvetlení uzavrú sezónu RMCET, a po nich bude v nedeľu ráno nasledovať slávnostné odovzdávanie cien na počesť šampiónov.

Pre najmladších pretekárov v triede Mini MAX máme vzrušujúce správy! Aj oni začnú svoju sezónu Zimným pohárom RMCET v Španielsku. Prvé dve kolá seriálu RMCET v Genku a Wackersdorfe budú hostiť jednorazové pohárové súťaže: belgický Euro Cup Mini MAX a nemecký Euro Cup Mini MAX. Každý z víťazov pohárových pretekov získa vstupenky na RMCGF. Zostávajúce dve kolá v Taliansku, vo Franciacorte a Lonate, sa spoja do dvojkolového seriálu, aby korunovali majstra RMC Euro Trophy 2024 pre triedu Mini MAX.

Spoločnosť Rotax s hrdosťou odhaľuje dôležitý krok v ďalšom rozvoji svojich elektrických pretekárskych kategórií a potvrdzuje, že triedy Rotax E20 boli oficiálne schválené CIK-FIA. Triedy Rotax E20 Senior aj E20 Masters sa vrátia na štartový rošt RMCET v roku 2024, pričom v rámci štyroch kôl seriálu sa bude bojovať o ďalšie preteky a vstupenky.

Nová sezóna sa v tomto, na začiatku nového partnerstva s WSK Promotion ako organizátorom a promotérom, rysuje ako absolútne napínavá pre pretekárov aj fanúšikov pretekov. „Ako prezident spoločnosti WSK Promotion ďakujem spoločnosti BRP-Rotax za možnosť pracovať na propagácii Rotax MAX Challenge Euro Trophy a Rotax MAX Challenge Winter Cup,“ hovorí Luca De Donno, pričom túto novú spoluprácu so spoločnosťou BRP-Rotax v roku 2024 považuje za „vzrušujúcu výzvu“. „BRP-Rotax má vo svete motokár bohatú históriu a spojenie s takouto prestížnou značkou je pre WSK Promotion zdrojom veľkej hrdosti. Synergia medzi WSK Promotion a BRP Rotax je prísľubom vzrušujúcej budúcnosti pre jazdcov aj profesionálov. Ďakujeme vám za vašu stálu podporu a za to, že ste súčasťou tohto výnimočného dobrodružstva. Budeme neúnavne pracovať na vytváraní podnetného súťažného prostredia a podporovať rozvoj nových talentov. Prajem všetkým fanúšikom a účastníkom vzrušujúcu a úspešnú sezónu.“

Kalendár RMCET 2024:

*RMCET WINTER CUP
8. – 10. marca Campillos, ŠPANIELSKO

*RMCET EURO TROPHY
1. – 12. – 14. apríla Genk, BELGICKO
2 – 7. – 9. júna Wackersdorf, NEMECKO
3 – 5.-7. júla Franciacorta, TALIANSKO
4 – 30. augusta – 1. septembra Lonato, TALIANSKO (finále v sobotu večer a vyhlásenie víťazov v nedeľu)

*Čakáme na potvrdenie od ASN

OCENENIA RMCET 2024:

Zimný pohár RMCET (Mini MAX, Junior MAX, Senior MAX, DD2 a DD2 Masters)
1. miesto – voľný vstup na všetky 4 preteky RMCET
2. miesto – bezplatné štartovné na 2 preteky RMCET
3. miesto – bezplatné štartovné na preteky RMC International Trophy (vrátane pneumatík)

RMC Euro Trophy (Junior MAX, Senior MAX, DD2 a DD2 Masters)
Junior MAX – 3 x vstupenka RMCGF
Senior MAX – 3 x vstupenka RMCGF
DD2 – 2 x vstupenka RMCGF
DD2 Masters – 1 x vstupenka RMCGF

Majstrovstvá RMCET Mini MAX (Franciacorta a Lonato)
1. miesto – 1 x vstupenka RMCGF

Belgický pohár Euro Cup Mini MAX (Genk)
1. miesto – 1 x vstupenka RMCGF

Nemecký Európsky pohár Mini MAX (Wackersdorf)
1. miesto – 1 x vstupenka RMCGF

RMC Euro Trophy E20 Senior
1. miesto – 1 x vstupenka RMCGF Senior MAX (spaľovacie motory)
2. miesto – 1 x vstupenka RMCGF E20
3. miesto – 1 x vstupenka RMCGF E20

RMC Euro Trophy E20 Senior Masters
1. miesto – 1 x vstupenka RMCGF E20

Spoločnosť BRP-Rotax ponúka dve ďalšie ceny, motor Rotax MAX a voľný vstup na RMC Euro Trophy 2025, ktoré sa budú žrebovať na pódiu na finálovom kole v talianskom Lonate.

Sledujte najnovšie informácie o sezóne 2024 Rotax na našej webovej stránke: https://www.rotax-racing.com/.